הפרקטים של אבן השוהם

רבים חוששים ללכת לאיבוד בעקבות המבחר הרב מידי של פרקטים הקיימים כיום בשוק, ולא לכולם ברורה האיכות של החומרים ומידת ההתאמה של החומר לפנים או חוץ הבית. אז כדי לעשות סדר בעולם העץ, הכנו עבורכם מדריך מקוצר בתחום הפרקטים.

חיפויי צפחה

חיפויי צפחה

חיפויי קיר דקורטיביים במראה אבן אותנטית, העשויים מאבן ציפחה במגוון עשיר של צבעים ודקורציות (ניתן לקבל גם בסטייל פרקט). ציפוי דק מאוד (עוביו 1 מ”מ) ומתאים לחיפוי פנים (קירות, מטבחים חדשים וחידוש מטבחים) ולחיפוי חוץ למבנים.

שיש וגרניט

שיש וגרניט הינן סוגי האבנים הנפוצות ביותר למשטחי עבודה לסביבת המטבח.
משטחים אלו הפכו פופולריים כל כך עקב היותם עמידים ופונקציונאלים לאורך השנים.כיום ניתן למצוא שלל גוונים, מינים וטקסטורות למשטחי עבודה שונים למטבח

חיפוי אבן טבעית

יותר ויותר בוחרים כיום להכניס “חיפוי אבן טבעית” כצורת חיפויים לחללים הפנימיים והחיצוניים של ביתם על מנת לתת מראה מקורי ומיוחד לצד הכנסת אלמנט טבעי וחי הנותן אפקט של חמימות.

אבן מצפה

אבן מצפה כשמה כן היא. אבן זו נחצבת במחצבות הממוקמות במצפה רמון ומשם מקור האבן ושמה.אבן יפיפיה המתאפיינת בטקסטורה משתנה על גידיות ועננות צבעי הרקע שלה.
אבן מצפה רמון מוכרת על שלושת גווניה שהם אפור, צהוב ולבן, כאשר הגוון הלבן הינו תוצאה מעובדת של החלק הבהיר בסלע

טרוורטין

טרוורטין הוא סלע משקע יבשתי, ממשפחת סלעי הגיר הנוצר על ידי משקעים של מינרלים ומהתמוססותם במים על פני הקרקע או מתחתיה ובמעיינות חמים. סידן פחמתי מצטבר במקומות שבהם המים מתאדים ומשאירים אחריהם תמיסה רוויה במיוחד של מרכיבי קלציט

בטיש אזול

בטיש אזול הינה אבן ממשפחת אבני הגיר (limestone) אשר מקורה במחצבים בספרד. אבן זו , בדומה לשאר אבני הגיר, היא תוצאה של הצטברות משקעים ומאובנים של יצורים מתחתית הים. בטיש אזול מתאפיינת בגוון אפור בהיר עם טון כחלחל, האבן עצמה אחידה ובעלת “עננות” גוונים קלה מאוד.

אבן בלו-סטון

בלו סטון הוא שמה הנפוץ של אבן Limestone אשר מקורה בסין. אבן זאת מתאפיינת בגוונים כהים של אפור ושחור חזק כאשר שחור הוא צבע הרק השולט בה. לאבן מרקם גירי, אך היא מקוטלגת כשיש, ובאמצעות ליטוש האבן אפשר להגיע לרמת גימור מבריקה.