רבים חוששים ללכת לאיבוד בעקבות המבחר הרב מידי של פרקטים הקיימים כיום בשוק ולא לכולם ברורה האיכות של החומרים ומידת ההתאמה של החומר לפנים או חוץ הבית.

אז כדי לעשות סדר בעולם העץ, הכנו עבורכם מדריך מקוצר בתחום הפרקטים.
ראשית, חשוב לדעת כי כיום קיימים ארבעה סוגי פרקט נפוצים:

פרקט למינציה – פרקט למינציה הינו פרקט סינטטי דמוי עץ, וכשמו כן הוא, לא מדובר בעץ אמיתי. הלמינציה מורכבת מכמה שכבות, כאשר שכבת הבסיס עשויה מלוח HDF (סיבי עץ דחוסים). עובי הפרקט נע בין 6 מ"מ ל- 12 מ"מ. העובי הנפוץ ביותר הוא 8 מ"מ.

עץ גושני – ריצוף מעץ מלא טבעי אמיתיהמיוצרת משכבה אחת של עץ.

פרקט תלת שכבתי  – פרקט העשוי משלוש שכבות: 3 שכבות של עץ הדבוקות ביחד, כאשר השכבה העליונה של פרקט תלת שכבתי עשויהמעץ טבעי אמיתי.

השכבה העליונה היא זו שמאפשרת את המראה של העץ האותנטי, והיא ניתנת לחידוש ע"י שיוף מידי מס' שנים. העובי של פרקט תלת שכבתי נע בין 14 ל-18 מ"מ, כשעובי השכבה העליונה נעה בין 3 ל-4 מ"מ.שכבות העץ השונות מונעות עיוותים בצורת העץ המתרחשים בבוא הזמן כתוצאה מלחות ומפגעי מזג אוויר. על כן, פרקט תלת שכבתי עמיד לאורך זמן רב יותר מאשר פרקט גושני.

פרקט פורניר –פרקט פורניר מכיל קלף דק של עץ טבעי וכולל את היתרונות של פרקט למינציה, שהוא במחיר הנמוך יחסית לפרקט הגושני או התלת שכבתי.

למה אנחנו מציעים ללקוחות "אבן השוהם" פרקט תלת שכבתי?

משום שפרקט רב תלת שכבתי הוא פרקט עמיד ביותר, בעל גימור אחיד, וניתן לחדשו כל מספר שנים. כמו כן, הוא קיים במגוון דוגמאות וצבעים שונים.ציפוי של פרקט תלת שכבתי נעשה לרוב באמצעות 5-8 שכבות לכה.

פרקט תלת שכבתי ניתן להתקנה בהדבקה או בשיטה צפה, ובמידת הצורך ניתן להתקין תחתיו חימום תת ריצפתי.

 

איך תשמרו על פרקט תלת שכבתי?

אנו ממליצים שלא לשפוך מים על פרקט, אלא לנקות באמצעות מטלית לחה בלבד ועם חומרי המיועדים לפרקטים תלת שכבתיים.