יותר ויותר בוחרים כיום להכניס "חיפוי אבן טבעית" כצורת חיפויים לחללים הפנימיים והחיצוניים של ביתם על מנת לתת מראה מקורי ומיוחד לצד הכנסת אלמנט טבעי וחי הנותן אפקט של חמימות. עמוד המחופה לבניי פירוק אוטנתיות זורק המון חיות וחום מבין הקירות החלקים והצבועים. קיר חזיתי המחופה באבן טובזה בחזיתו של בית זורק גסות של טבע השוברת את הקו הנקי והישר של קירות השליכטה הצבעונית.

המשתנים בשימוש אבן טבעית לחיפוי הם סוג האבן ומעבר לכך הגימור שלה,הסוגי האבנים הנרחבות יתנו לכם שלל אופציות של צבעים וטקסטורות של גידים או לחלופין אבנים חלקות.

 

חיפוי קירות

מרכיב עיקרי הרבה יותר בחיפוי קיר הוא הגימור של האריחים, יש המעדיפים לקבל מראה נקי חד וחלק בקווים ישרים על מנת להמשיך את קו העיצוב של הבית ובכך בוחרים בגימורים מלוטש או לחלופין מנוסרים אשר בהם מגיע האריח ישר (בדומה לאריח של ריצוף) ברמות הברקה שונות. חשוב, כאשר קונים אבן לחיפוי, להתחשב בעובי האריחים, אבן טבעית לרב מגיע בעובי של 2 ס"מ לפחות – במידת הנמצא, רצוי לשאוף לחיפויי דקים במידה ואנחנו מחפים קיר פנימי או חיצוני או לשאוף לאריחים עבים במידה ומדובר על חומות חוץ.

 

עובי חיפוי אבן טבעית ישפיע על עלות הרכבתה

יש לקחת בחשבון שברב המקרים עובי האבן ומידותיה ישפיע על סכום ההרכבה שלה. צורת גימור נפוצה אחרת היא גימור טובזה המאפשר לשבור את קווים הישרים – שהינו גימור אשר פני האריח לא חלקים ובעלי בליטות משמעותיות – במקרה זה יש להתחשב שעובי אריחי האבן לרב לא יורד מ 5 ס"מ.

צורת חיפויים באבן נוספת היא חיפוי בלבני פירוק הנותן נגיע של מראה חי יותר, אך לא גס ופראי כמו אריחי אבן טבעית, אלא מתון ונקי.
כשמחפים בלבני פירוק יש להתחשב שלרב הן מגיעות בשתי צורות חיתוך, רחב או צר.

  • מידות חיתוך רחב לרב הן: 20X10X2
  • מידות חיתוך צר לרב הן: 20X5X2.5
  • חיתוך צר בדרך כלל מייקר את העלות למטר היות ונכנסות יותר יחידות במטר רבוע.