מקורה של האבן "קרמה מרפיל" הוא בספרד והיא מוכרת בזכות גווניה השמנתיים (על כן שמה קרמה) ומראה ייחודי, יוקרתי ומפואר אותו משווה. קרמה מרפיל הינה אבן המורכבת בעיקר מסידן פחמתי, הקרמה מונה למשפחתה כמה וכמה דרגות מיון וסוגים שונים של קרמה "תחליפית" אשר מקורן אינן בספרד אך הן חולקות את אותן תכונות ומראה. מיון האבן מבדיל בין גווניה ורמת אחידותה בהתאם לאבן בה חפץ הלקוח.לקרמה קשת טקסטורות, מסוגיה הגידיים יותר, לסוגיה נטולי הגידים ובעלי "עננות".

 

שימושים:

קרמה מרפיל, לצד שאר סוגיה כגון הקרמה המוזהבת, משמשות לרב כחיפיים למבנים מפוארים, עמודים שלמים יצוקיי אבן, מדרגות, ספי חלון וריצופי פנים.ניתן למצוא את הקרמה גם בעיבודים מיוחדים כגון כיורים ואחים.

 

תחזוקה:

מבחינת ספיחת מים, היות ולרב הקרמה מרפיל עוברת ליטוש ובעלת ברק טבעי ממילא, רמת הספיחה שלה נמוכה. עם זאת כן ישנו מקום להשתמש בסילר בהתאם לשטח אותו מרצפים.הקרמה, באופן יחסי, אינה בעיתית מבחינת חשש להכתמה של האבן אך חשוב להדגיש כי היא עדיין אבן טבעית ויש להיזהר מנפילת חפצים כבדים אשר לא יסדקו את כל האריח אבל יפגמו בקלות את פני האבן.יש לשטוף את אבן בחומרי ניקוי המיועדים לאבן טבעית (כדוגמאת lithofin) ומים פושרים.לאחר הריצוף יש להעביר ליטוש על כלל המשטח.

קרמה_מורפיל