בטיש אזול הינה אבן ממשפחת אבני הגיר (limestone) אשר מקורה במחצבים בספרד. אבן זו , בדומה לשאר אבני הגיר, היא תוצאה של הצטברות משקעים ומאובנים של יצורים מתחתית הים. בטיש אזול מתאפיינת בגוון אפור בהיר עם טון כחלחל, האבן עצמה אחידה ובעלת "עננות" גוונים קלה מאוד.

אבן הבטיש משווה מראה אחיד, נקי וחלק, בעל קו עיצוב נקי וישר ומתאימה מאוד לרוח העיצוב המודרני המתאפיין בקווי עיצוב ישרים, מדויקים ונקיים ואף מספקת פתרון יפה מזה שנותן הבטון המוחלק.

 

שימושים

לרב משמשת הבטיש לריצוף, מדרגות, ספי חלון ודקורים בדרך כלל בחיתוכים עבים – מעל 5 ס"מ על מנת להדגיש את נוכחות האבן אפילו עוד יותר היות והבטיש משאירה רושם נכבד בעיניי המתבונן.

 

תחזוקה

לעיתים מקבלת הבטיש אזול כינוי מבלבל המייחס אותה למשפחת הגרניטיים. חשוב מאוד להדגיש שאין הדבר כך, הבטיש אזול הינה אבן גירית מובהקת ולכן אחזקתה נגזרת גם היא בהתאם לסוגה.הבטיש אזול פופלרית ומוצלחת לא רק בגלל המראה המיוחד שלה אלא בגלל היותה אבן גיר פרקטית יחסית.את האבן יש לנקות בחומריי ניקויי ייעודיים לאבן טבעית ובעזרת מים תוך כדי הימנעות משימוש בחומרים חומציים העלולים לגרוע ממראה האבן.את האבן יש למרוח בסילר על מנת למנוע ספיחת נוזלים וציפה של כתמים.

בטיש_אזול